Mirdza Zīvere

Dalīties:
Seko jaunumiem:

Mirdza Zīvere (dzimusi 1953. gada 20. septembrī) ir latviešu dziedātāja, producente, uzņēmēja un režisore.

Biogrāfija

Pēc pamatskolas beigšanas Mirdza Zīvere apguvusi apģērbu modelētājas — konstruktores arodu. Strādājusi trikotāžas ateljē, paralēli darbojoties Tramvaju un trolejbusu pārvaldes kultūras nama pašdarbības kolektīvā. Dziedātājas karjeru sākusi pusprofesionālajā kolhoza "Ādaži" vokāli instrumentālajā ansamblī "Suvenīrs". Tur viņu ievēroja filharmonijas grupas "Modo" dalībnieki un sekoja uzaicinājums pievienoties šim Raimonda Paula vadītajam kolektīvam. "Modo" M. Zīvere dzied vokālajā sieviešu ansamblī kopā ar Aiju Kukuli un Pārslu Gebhardi, kā arī dzied solodziesmas: "Rudensogle", "Ardievas vasarai", "Priekšnojauta", "Dienas ēnā" u.c. 1979. gadā iznāk viņas soloalbums "Viena diena manā mūžā" ar Z. Liepiņa un R. Paula dziesmām. 70. gadu noslēgumā par M. Zīveres dueta partneri kļūst dziedātājs Imants Vanzovičs.
1982. gadā "Modo" beidz pastāvēt, tā tiešajā pēctecī "Opus" M. Zīvere darbojusies līdz 1989. gadam. Vēlāk uzstājusies epizodiski. Darbojusies kā producente pasākumu aģentūrā "Mūza".
Spoža atgriešanās uz skatuves ir Z. Liepiņa jubilejas koncerts 2012. gadā, kurā M. Zīvere dzied vecās, populārās "Modo" un "Opus" laika dziesmas.
Mirdzas Zīveres izpildītās dziesmas četras reizes (vienreiz kopā ar Aiju Kukuli) uzvarējušas Mikrofona dziesmu aptaujā:
1978 — "Tai pilsētā" (kopā ar A. Kukuli)
1979 — "Es aiziet nevaru"
1984 — "Lūgums"
1985 — "Zibsnī zvaigznes aiz Daugavas"